Dünya Çapında 196 Üretim Tesisi, 38 Küresel Ağa Bağlı Mühendislik Merkezi ve 29 Satış Sonrası Dağıtım Merkezi ile 71 binden fazla çalışanı olan Tenneco 2021 yılındaki 18 milyar dolarlık hacminin yanısıra yenilikçi yapısı ve  ürün çeşitliliği ile global bazda yüksek kaliteli teknolojik ürünler sunan, güvenilir markalara sahip güvenilir bir otomotiv komponentleri üreticisidir.  Enerji, hava, deniz demir yolu ve endüstriyel alanlarda olduğu kadar hafif ve ağır ticari araçlarda ve binek araçlarda otomotiv üreticileri için yaratıcı çözümler üretebilen bir konumdadır.
2018’de Federal Mogul Şirketler Topluluğunu devralan Tenneco Inc’in tarihi, altı işletmeden oluşan bir holding ile 1999 yılında başlamıştır. 1980’lerde başlayan çeşitli halka arzlar, satışlar, bölünmeler ve birleşmeler yoluyla grup, tüm işlerini Tenneco Automotive altında toplamıştır. Güçlü bir orijinal ekipman işi ve Monroe ve Walker gibi efsanevi satış sonrası markaları da dahil olmak üzere, her biri 100 yılı aşkın tarihi kökleri olan otomotiv varlıkları ile zengin bir tarih sergilemektedir. 
Öncelikli olarak ürün ve coğrafi genişlemenin yönlendirdiği yaklaşık yirmi yıllık bir büyümenin ardından, şirketin başarısının sürekliliği için 1 Ekim 2018’de Tenneco Inc, kökleri 1899’a dayanan bir otomotiv tedarikçisi olan Federal-Mogul’u devralarak  büyüklüğünü ikiye katladı ve şirketin portföyüne 25’ten fazla satış sonrası marka ve güçlü bir OE powertrain iş alanı eklemesini sağladı.
 
Federal Mogul gerek global ölçekte ve gerek Türkiye’de iki ana iş grubunda faaliyetlerine devam etmektedir. Bu gruplardan biri olan Powertrain; otomotiv, ağır vasıta ve endüstriyel uygulamalara ilişkin orijinal motor ekipmanları üretimine odaklı çalışmaktadır. Bu ekipmanlar, piston, segman, silindir gömleği, supaplar, motor yatakları, contalar, sızdırmazlık elemanları, koruyucu sistemler, bujiler, ateşleme elemanları ve diğer bileşen gibi orijinal ürünleri içermektedir.
Diğer iş grubu olan Motorparts ise fren, şasi ve aktarma elemanları, filtre ve diğer ürünler gibi yedek parça satışlarıyla iştigal etmekte olup ayrıca Powertrain ürünlerinin satış sonrası hizmetlerini de sunmaktadır.
 
1999 yılında kuruluşunun 100. yılını kutlayan Federal-Mogul, 2000’li yıllara gelindiğinde, 13 yeni şirketi bünyesine dahil ederek büyümeye devam etmiştir. Yüzyılı aşan birikim ve deneyimiyle, teknolojiyi ve yüksek mühendislik bilgisini harmanlayan Federal-Mogul, günümüz otomotiv sektörünün liderleri arasında yer almaktadır.